Puňťa Cup 2008

13.09.2008 17:22

                                                            

Dnes 13.9.2008 se v areálu ZKO Plzeň - Křimice konalo tradiční soutěžní klání pejsků s názvem Puňťa Cup. Účast byla tradičně vyskoká. Soutěžních klání se zůčastnilo na 80 pejsků. Soutěžilo se v kategoriích: velká polemena, malá plemena a kříženci. Mnozí pejskové si nedopustili soutěž o nejvtipnější kousek a bylo opravdu nač se dívat. Fantazie páníčků nezná mezí a tak jsme mohli korm ukázek tance se psem vidět kousky téměř kaskadérské. 

Zajímavá byla též přehlídka psích kostýmů, pokud psovod přihlásil svého čtyřnohého svěřence do pejska parádníka. Kromě berušek, princezen a víl, jsme mohli vidět psího rytíře v plné zbroji i s mečem, dále celou armádu vojáků, někteří dokonce v plné polní. Velmi nápaditý byl též převlek za trestance v typickém černobílém hábytu i s koulí na noze. Viděli jsme potapěče, námořníka, piráta a další. Největší veselí vzbudili pejskové převlečeni za jiná zvířátka jeden pejsek šel kravičku a pro dalšího pejska - bílého boxera - panička vymyslela převlek zebry, který se divákům líbil ze všech nejvíce.

Mimo soutěž si někteří pejskové vyzkoušeli aport buřta a nutno říci, že oproti rokům minulým počet úspěšných aportérů  mnohonásobně vzrostl. 

 

—————

Zpět