Zajímavé publikace

První zajímavou knihou, kterou jsem přečetla několikrát a jejíž obsah se mi moc líbí, je kniha Proč můj pes...?, jejímž autorem je přední odborník zabývající se chováním psů John Fischer. Autor v úvodu této knihy vysvětluje chování našich domácích mazlíčků na přikladech chování vlčí smečky, kterou měl možnost pozorovat. Tyto příklady pomohou čtenáři lépe pochopit, že pes, ač po staletí domestikován, je vlastně jen ochočená šelma. Že různá plemena vykazují některé známky chování, které jsou ve psech hluboce zafixovány ještě z dob, kdy psy žili divoce. Díky tomuto výkladu pronikne čtenář alespoň trochu do tajů chování psů ve smečkách - ať už psích nebo těch lidských. Dále zde autor popisuje některé neduhy, které se v soužití psů a lidí objevují. Popisuje konkrétní případy problematického chování psů, se kterými se osobně ve své poradenské praxi setkal. Vysvětluje, proč se ten který pes choval v určitých sitacích tak a tak, hledá a nachází příčinu a dále radí, jak tento zlozvyk odnaučit.

Tato kniha je napsána poměrně jednoduchým stylem tak, aby se v ní mohl dobře orientovat i laik. Autor nepužívá zbytečně mnoho odborných výrazů a píše knihu tak, jako by vysvětloval problematiku psího chování svým klientům, kteří nemusí mít odborné znalosti.

Tuto knihu určitě doporučuji všem - ať už se zajímáte o chování psů trošku více, nebo jen chcete vědět, proč váš pes...?